cgymtv

Čítať Ďalej
12 apríl

Futbalisti s medailou

Umelá tráva Slavoja Trebišov bola 11. 4. 2018 dejiskom futbalového turnaja o víťaza okresu Trebišov stredných škôl vo veľkom futbale. Futbalisti nášho cirkevného gymnázia nesklamali. Po vydretých remízach s CSOŠ sv. Jozafáta Trebišov a a SŠ Sečovce podľahli len víťazovi – Gymnáziu Kráľovský Chlmec najtesnejším rozdielom 0 : 1. Po skompletizovaní všetkých výsledkov tak  v turnaji obsadili pekné 3. miesto. Zdobila ich najmä bojovnosť a viera v úspech, pretože športová kvalita miestami zaostávala. O to cennejšie je preto celkové umiestnenie. Chlapci, vďaka za reprezentáciu školy a veríme, že Vás tento výsledok bude motivovať k ďalšiemu tréningu za ešte lepšími futbalovými výsledkami.

11 apríl

Hádzanári nesklamali

Už po tretíkrát za sebou   naši hádzanári   postúpili do krajského finále dlhodobých športových súťaží (DŠS)  a budú obhajovať výborné výsledky dosiahnuté v minulých rokoch. Regionálne finále sa uskutočnilo 10.4.2018 v mestskej športovej hale v Michalovciach . Naši chlapci zdolali v jednotlivých zápasoch Strednú odbornú školu technickú Michalovce, Gymnázium Trebišov a remizovali v zápase, keď bolo jasné, že budú celkoví víťazi s GPH Michalovce.  Podarilo sa im zvíťaziť po dobrých a športovej stránke vyzretých  výkonoch a zabojujú o  víťazstvo v priebehu júna v Košiciach.  Chlapci blahoželáme a veríme aj v celkové víťazstvo  DŠS v hádzanej a zisk  „Putovného pohára predsedu KSK“.

Žiaci nášho cirkevného gymnázia si ani tohto roku nenechali újsť príležitosť porovnať si vedomosti a schopnosti  v rámci SOČ (stredoškolskej odbornej činnosti) so študentami ostatných stredných škôl v košickom kraji. Zúčastnili sa obvodného kola 26. 3. 2018 v Michalovciach  na tamojšej SOŠ technickej v uvedených odboroch s prácami : 04 – Biológia (Samuel Dávid Bombár s prácou - Pavúky a arachnofóbia, Zuzana Mrázová s prácou -   Úroveň dentálnej hygieny u adolescentov a vplyv škodlivých nápojov na chrup človeka), 06 – Zdravotníctvo a farmakológia (Michaela Fedičová - Ochorenia chrbtice ) a 17 – Pedagogika, psychológia, sociológia (Štefan Puci  s prácou Hra – Nehra). Naši študenti  po úspešnej obhajobe prác v odboroch 04 a 17 postúpili  aj na krajské kolo, ktoré sa uskutočnilo 6. apríla 2018 na SPŠ dopravnej v Košiciach. Na KK nás reprezentoval  v odbore 10 - Stavebníctvo, geodézia, kartografia aj Vladimír Vančo s prácou Antická architektúra a jej vplyv na modernú architektúru. Medzi ocenených sa dostali V. Vančo, ktory skončil v svojom odbore na peknom 3. mieste. a  Zuzana  Mrázová, ktorá  obsadila 2. miesto.  To jej zabezpečilo vďaka úsiliu a umiestneniu  v krajskom kole aj účasť na celoslovenskej prehliadke SOČ.  Všetkým našim žiakom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a Zuzane prajeme veľa úspechov aj v celoslovenskom kole súťaže.

foto:  http://rcm.sk/wppg_photogallery/gallery277/

22 marec

Škoda, že to nevyšlo

Chýbalo naozaj málo a dostali by sme sa do bojov o majstra Slovenska v hádzanej chlapcov stredných škôl.

Športová hala v Trebišove bola 7.3.2018 dejiskom okresného kola v hádzanej pre tento školský rok. Naši chlapci potvrdili svoje kvality, výbornou hrou a kolektívným výkonom napriek nepriaznivému vývoju vo finále získali zaslúžene I. miesto. Finálový zápas proti Gymnáziu Trebišov bol naozajstným vyvrcholením turnaja nielen po športovej stránke, ale aj mužným, ale korektným spôsom boja obidvoch družstiev bez zákerných zákrokov.

1. miesto na okresnom kole nás opravňovalo k účasti  na krajskom kole. To sa uskutočnilo 20.3.2018 v Košiciach za účasti 9 stredných škôl. Napriek víťazstvu v skupine sa nám nepodarilo získať konečné prvenstvo, keď sme nestačili v prvom finálovom stretnutí na športové gymnázium a prehrali sme o jeden gól. Druhý finálový zápas s hadzanármi gymnázia z Poštovej v Košiciach sme nezvládli už psychicky, keď sa motivácia dostala z našej strany na bod mrazu. Veľká škoda, vedieť tak skôr ďalší vývoj turnaja, šanca na celkové víťazstvo žila, lebo športové gymnázium paradoxne prehralo práve s týmto súperom. Šport je nevyspytateľný a stále treba hrať naplno. Veríme že  to bude pre našich  hadzanárov dobrým  ponaučením do ich ďalšej športovek kariéry.

Chlapcom (Benjamín Ančočik, Dávid Bók - obaja  3. roč., Jakub Seman, Ondrej Megela, RadoslavGiba, Adam Obrin, Peter Girman, Gabriel Vereš, Miloš Uriga - všetci 4.roč. a v krajskom kole pribudli aj Benjamín Demko  a Dávid Leško) za predvedené výkony a reprezentáciu školy ďakujeme a želáme ešte veľa osobných aj športových úspechov.

V posledných troch ročníkoch krajského kola Olympiády ľudských práv stredných škôl získali prvenstvo zástupcovia len  jednej  školy – Cirkevného gymnázia sv. Jána Krstiteľa Trebišov. Víťazstvo teda od XVIII. ročníka putuje vďaka našim talentovaným žiakom Mirke Nechtilovej(bývala absolventka) a Jozefovi Andrejovi do Trebišova. Hodiny spoločnej usilovnej činnosti a odborných  konzultácii nášho študenta Jozefa a gestora pre túto súťaž PaedDr. Dávida Dzamu priniesli svoje ovocie a Jozef ohbhájil minuloročné prvenstvo. Okrem postupu na celoslovenské kolo potešil víťaza aj bonus navyše – navšteva sídla OSN v Ženeve. Obidvom ďakujeme za skvelú reprezentáciu, úprimne blahoželáme  a veríme v úspech aj na celoslovenskej úrovni.