27 február

Lyžiarsky kurz 2017

Žiaci prvého, druhého a tretieho ročníka našej školy sa zúčastnili v dňoch 12.2-17.2. 2017 lyžiarskeho kurzu, ktorý prebiehal v lyžiarskych  strediskách Ždiar – Strednica a Ski Bachledova. Spolu s nami žiakmi, kurz absolvovali aj naši učitelia, tento krát ako inštruktori -  Mgr. Eva Šimková, PaedDr. Jozef Pavlikovský, Mgr. Martin Uporský z družobnej školy a Ing. Peter Koščo. Ubytovanie bolo zabezpečené v krásnom hoteli Crocus v Kežmarských Žľaboch.

Hneď prvý deň sme sa všetci plní nadšenia presunuli z nášho hotela rovno na svah, kde sme sa rozdelili do skupín. Do prvej a druhej skupiny sa zaradili skúsenejší lyžiari, ktorí už mali čo to za sebou. Tretiu a štvrtú skupinu tvorili žiaci, ktorí sa s veľkým odhodlaním postavili na lyže prvýkrát. Neskôr sa pokročilí lyžiari presunuli na lyžovačku do Bachledovej Doliny a začiatočníci zdolávali svahy v Ždiari. Síce to pre nich zo začiatku nebolo ľahké, no po čase im to šlo naozaj výborne. Počasie nám prialo, a tak nám nič nebránilo v tom, aby sme si tento kurz poriadne vychutnali.

Všetci sa skutočne nadreli, no na druhej strane si užili aj zaslúžený oddych v Aquacity Poprad, kde naši žiaci a profesori zrelaxovali a načerpali veľa nových síl pre ďalšie športové výkony. Navštívili sme aj Hrebienok, kde sa konala výstava ľadových sôch. Spoločne strávené večery boli plné zábavy, smiechu, tanca a spevu.

Bol to naozaj krásny týždeň, prežitý v kruhu úžasných ľudí. Nemôžeme sa dočkať budúceho roku , kedy sa opäť stretneme na svahu.

Lýdia Oravkinová, 1.A

viac aj na : https://www.youtube.com/watch?v=xoky8hTSp9M   vďaka M. Semanovi - 3. roč.

Čítať 143 krát
Ohodnotiť túto položku